W roku szkolnym

Do przedszkola w roku szkolnym 2022/2023 uczęszczają dzieci
w wieku od 3 do 6 lat z podziałem na 4 grupy.

Oddział I
dzieci 3-4 letnie – dziećmi opiekują się nauczycielki:
* Marta Doraczyńska

*Katarzyna Śmich

oraz pomoc nauczycielki Pani Agnieszka Dzierżak

Oddział II
dzieci 4 letnie – dziećmi opiekują się nauczycielki:

* Roma Skocz

*Magdalena Śliwa Jarosz

oraz woźna Pani Agata Cywka

Oddział III
dzieci 5-6  letnie – dziećmi opiekują się nauczycielki:

* Katarzyna Skoczek

* Magdalena Śliw-Jarosz

oraz woźna Pani Małgorzata Małecka

Oddział IV

dzieci 6 letnie – dziećmi opiekują się nauczycielki

* Magdalena Paciejewska

* Anna Radziewicz

* Eliza Lipczyńska

oraz woźna Pani Izabela Cybul

Przedszkole pracuje w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego zgodną z wybranymi przez nauczycieli programami wychowania przedszkolnego.

PRZEDSZKOLNY ZESTAW PROGRAMÓW WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO DOPUSZCZONYCH DO UŻYTKU W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Programy rekomendowane przez MEN:

1. "Trefliki w przedszkolu" program wychowania przedszkolnego.

2. Program wychowania przedszkolnego MAC

3.Programy własne opracowane dla potrzeb naszego przedszkola:

„Wesoły przedszkolak” – program adaptacyjny dla dzieci 3 letnich (program własny)
Autor- Nauczyciel przedszkola - mgr Marzena Jaśkiewicz

„Matematyka na co dzień” – program rozwijania zainteresowań matematycznych u dzieci w wieku przedszkolnym (program własny)
Autor- Nauczyciel przedszkola - mgr Marzena Jaśkiewicz

„STOP AGRESJI” - wspomaganie rozwoju emocjonalnego-społecznego dzieci – program profilaktyczny przeciwdziałający zachowaniom agresywnym u dzieci w wieku przedszkolnym.(program własny)
Autor- Nauczyciele przedszkola - mgr Marta Doraczyńska i mgr Roma Skocz

„Z multimediów korzystamy, nową wiedzę zdobywamy” – wszechstronne wsparcie rozwoju dziecka z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi dydaktycznych, przygotowanie przedszkolaka do kreatywnego i świadomego korzystania z technologii cyfrowej.(program własny)

Autor-Skocz Roma,Doraczyńska Marta

W   roku szkolnym

nasze  przedszkole  realizuje  programy:

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” – program edukacyjny

W ramach programu realizować będziemy wybrane działania ekologiczne. Wspólnie z Kubusiem odkrywać będziemy tajemnice otaczającego świata przyrody, poznamy jej najlepsze dary oraz zapoznamy się z zasadami zdrowego żywienia. Przedszkolaki poznają zwierzęta i rośliny, nauczą się dbać o naturę, a także docenią rolę warzyw i owoców w prawidłowej diecie.

„Czyste powietrze wokół nas” – program edukacji antynikotynowej dla dzieci 5 i 6 letnich

Program ma charakter profilaktyczny, który ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy skazane są na bezpośredni kontakt z palącymi.

Program rekomendowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

„Dzieciństwo bez  próchnicy” – program profilaktyki i edukacji stomatologicznej dla małych dzieci

celem programu są zachowania prozdrowotne u dzieci w wieku 3-6 lat oraz wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej.

„Skąd się biorą produkty ekologiczne” –program edukacji antytytoniowej dla dzieci 5 i 6 letnich

celem programu jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Program rekomendowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną.