"Dzieciaki - Sadzeniaki" - akcja Leroy Merlin.

6 i 13 listopada 2017 roku dzieci z grupy III i IV wzięly udział w warsztatach ekologiczno - przyrodniczych "Dzieciaki - Sadzeniaki" zorganizowanej przez Leroy Merlin. Celem akcji jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzenie w nich zainteresowań przyrodą. Na początku warsztatów pani z działu ogrodniczego wprowadziła dzieci w przepiękny i jakże ciekawy świat roślin domowych i ogrodowych. Zapoznaliśmy się z interesującymi odmianami roślin oraz zasadami ich pielęgnacji, a najciekawszą i wzbudzającą zainteresowanie dzieci była Muchołowka rozlina owadożerna oraz Nolina zwana "nogą słonia". Kolejnym etapem było zwiedzanie sklepu, poznanie jego pracownikow z działu magazynowego gdzie dzieci mogły wcielić się w rolę wózkowego i zrobić pamiątkowe zdjęcia w pojeździe jakim jest wózek widłowy. Następnie dzieci sięgnęły po łopatki, doniczki, konewki oraz sadzonki kwiatów i zaczęły samodzielną pracę. Było to nowe doświadczenie dla każdego z nich, dostarczające ogromnej przyjemności. Ale to jeszcze nie był koniec atrakcji w ruch poszły pędzle i farby aby szary domek kartonowy nabrał kolorowych barw. Na koniec każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, upominek oraz swoją roślinkę, którą będzie mógł pielęgnować w domu.

Zajęcia przygotowały i prowadziły : pani Edyta Kowalczyk (mama Gosi z grupy IV, która zaprosiła nas do udziału w akcji), pani Renata Rekiel i pani Anna Turek.

Serdecznie dziękujemy...