Programy nauczania

Wykaz programów wychowania przedszkolnego przyjętych do realizacji

Zestaw programów przedszkolnych na rok 2023/2024:

1. Programy rekomendowane przez MEN:

"Program wychowania przedszkolnego”.

Autor: W.Żaba-Żabińska, W. Majewska, R.Paździo

2. Programy własne opracowane dla potrzeb naszego przedszkola:

Wesoły przedszkolak” – program adaptacyjny dla dzieci 3 letnich (program własny)
Autor- Nauczyciel przedszkola - mgr Marzena Jaśkiewicz

Matematyka na co dzień” – program rozwijania zainteresowań matematycznych u dzieci w wieku przedszkolnym (program własny)
Autor- Nauczyciel przedszkola - mgr Marzena Jaśkiewicz

STOP AGRESJI” - wspomaganie rozwoju emocjonalnego-społecznego dzieci – program profilaktyczny przeciwdziałający zachowaniom agresywnym u dzieci w wieku przedszkolnym.(program własny)
Autor- Nauczyciele przedszkola - mgr Marta Doraczyńska i mgr Roma Skocz

Z multimediów korzystamy, nową wiedzę zdobywamy” – wszechstronne wsparcie rozwoju dziecka z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi dydaktycznych, przygotowanie przedszkolaka do kreatywnego i świadomego korzystania z technologii cyfrowej.(program własny)

Autor- mgr Marta Doraczyńska i mgr Roma Skocz

Z angielskim za pan brat – zerówka poznaje świat” – multisensoryczna nauka języka angielskiego(program własny)

Autor – nauczycielka przedszkola mgr Katarzyna Śmich

My first steps in English” -nauka języka angielskiego(program własny)

Autor – nauczycielka przedszkola mgr Katarzyna Śmich

Rodzic naszym partnerem”- program współpracy z rodzicami

Autor- nauczycielka przedszkola mgr Marta Doraczyńska

Współpraca ze środowiskiem lokalnym przedszkola”- wieloletni plan współpracy

Autor- nauczycielka przedszkola mgr Marta Doraczyńska

Ekologia na co dzień”- program własny z zakresu edukacji ekologicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Autor- nauczycielka przedszkola mgr Marta Doraczyńska

Anglolandia”- projekt , j.angielski z zastosowaniem elementów rytmiki, zabaw akrywizujących słowno-muzyczni-ruchowych

3. Programy ogólnopolskie

Kubusiowi Przyjaciele Natury” – program edukacyjny-W ramach programu realizować będziemy wybrane działania ekologiczne. Wspólnie z Kubusiem odkrywać będziemy tajemnice otaczającego świata przyrody, poznamy jej najlepsze dary oraz zapoznamy się z zasadami zdrowego żywienia. Przedszkolaki poznają zwierzęta i rośliny, nauczą się dbać o naturę, a także docenią rolę warzyw i owoców w prawidłowej diecie.

Czyste powietrze wokół nas” – program edukacji antynikotynowej dla dzieci 5 i 6 letnich-Program ma charakter profilaktyczny, który ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy skazane są na bezpośredni kontakt z palącymi.

Program rekomendowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Dzieciństwo bez  próchnicy” – program profilaktyki i edukacji stomatologicznej dla małych dzieci -celem programu są zachowania prozdrowotne u dzieci w wieku 3-6 lat oraz wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej.

Skąd się biorą produkty ekologiczne” –program edukacji antytytoniowej dla dzieci 5 i 6 letnich-celem programu jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Program rekomendowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”projekt ogólnopolski. Propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych przedszkolaków, łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych poprzez utożsamianie się z bohaterami książkowymi, rozwijanie potencjału poznawczego oraz peowadzi dzieci po świecie wartości i zabawy.

Fit School- program edukacyjny

Autor: Daria Bakowicz - Ryzyk

Tydzień bajek polskich”- projekt edukacyjny

Autor- Marta Murawska