Strona głowna  /  Kalendarz

Konkurs „ Święto Jesieni” – występy dzieci

Wrzesień 2019

2.

Święto pieczonego ziemniaka- ognisko, pikniki historia ziemniaka przedstawiona za pomocą urządzeń multimedialnych

05.październik 2019

1

Szkolenie rady pedagogicznej na temat: otwórz się na innowacje

II semestr

2

Współpraca z Biblioteką w Kazimierzu Dolnym  w celu rozwijania zainteresowań czytelniczych  :

• raz w tygodniu uczestniczenie w lekcjach bibliotecznych w przedszkolu – wypożyczanie książek do domu, czytanie dzieciom wybranych książek,
  • udział w spotkaniach autorskich w bibliotece,
  • udział w konkursach i akcjach organizowanych przez bibliotekę

rok szkolny 2019/2020

4

"Polska pieśń patriotyczna "- nauka pierwszej  zwrotki hymnu Polski oraz słuchanie pieśni patriotycznych - spotkanie z zaproszonym gościem

listopad 2019

5

Gromadzenie ciekawych książek,  płyt CD i DVD z baśniami i legendami polskimi , polską muzyką ludowa i patriotyczną, rozwijanie kreatywności.

Wzbogacanie sal w pomoce dydaktyczne, zdjęcia, albumy, ilustracje, książki i literaturę dla dzieci dotyczące wartości patriotycznych.

6

"Nasza historia" - zapoznanie dzieci z wydarzeniami historycznymi związanymi z naszym regionem za pomocą sprzętów multimedialnych przez gościa Pana Marcina Pisulę

wrzesień/październik2019

7

'Pamiętamy" - poznawanie ważnych dat i miejsc związanych z historią Polski i naszego miasta  w związku z rocznicami: Krwawej Środy, Święta Niepodległości,  3-maja -  składanie kwiatów pod pomnikiem i palenie zniczy

8

"Nasi Twórcy ludowi”" - udział przedszkola  w  warsztatach, festynach, spotkaniach z twórcami ludowymi

Rok szkolny

9

„Herb Kazimierza Dolnego" – warsztaty plastyczne, prezentacja multimedialna symbole, herby związane z naszym miasteczkiem.

* projektowanie herbu swojej rodziny przez dzieci

Październik/ listopad

10

"Postawa obywatelska" - - cykl spotkań z przedstawicielami służb mundurowych ;

poznanie specyfiki zawodów oraz znaczenia ich pracy dla kraju

*policjant, ( wrzesień) uzależnienia

*lotnik - (październik) przybliżenie charakteru zawodu

*strażak (czerwiec) ewakuacja, przybliżenie charakteru zawodu

11

"Tańce polskie "- nauka tańców ; poloneza i  krakowiaka oraz tańca ludowego ze swojego regionu.

12

Koncerty muzyczne ( cykl co miesięcznych koncertów)

13

Nawiązanie współpracy z PPNT w Puławach

14

Nawiązanie współpracy z Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym

15

"Kącik małego przyrodnika-matematyka"- założenie w sali "kącika przyrody" , gromadzenie eksponatów,  okazów i materiałów przyrodniczych  oraz roślin, zakładanie hodowli roślin doniczkowych, nowalijek, ziół, kwiatów, warzyw .

Gromadzenie materiału, dokumentacji cyfrowej  i wykorzystywanie jej do dekoracji sal, wykonywania prac plastycznych , zajęć dydaktycznych, prezentacji w przedszkolu.

16

" Cywilizacja naszym przyjacielem" - wspólne ułożenie z dziećmi  kodeksu Przedszkolaka – bezpieczeństwo w sieci

wg planu nauczycieli oddz.

17

Uczestnictwo nauczycieli w doskonaleniu zawodowym.

Rok szkolny

wg Planu doskonalenia zawodowego  n-li 2019/2020

1

"Dzieciaki Sadzeniaki" - udział dzieci w warsztatach ekologiczno-przyrodniczych organizowanych przez Leroy Merlin , sadzenie i pielęgnowanie  roślin, pogłębianie wiedzy o świecie roślin.

październik 2018

2

Warsztaty edukacyjne z zakresu edukacji matematycznej i przyrodniczej(zdrowe żywienie), i ekologicznej z użyciem podłogi interaktywnej Czekolada.pl

3

Wydzielenie w "Kąciku książki" stałej ekspozycji książek dotyczących przyrody, ekologii, twórczości, matematyki

wrzesień 2019

4

"Poznajemy  świat przyrody " - wycieczki;

podziwianie osobliwości przyrodniczych kazimierskich wąwozów oraz krajobrazu przełomu Wisły – matematyka wokół nas

Jesień/wiosna

5

"Poznajemy zjawiska przyrodnicze, fizyczne i matematyczne" - zaj. edukacyjno-badawcze w Parku Naukowo-Technologicznym w Puławach  i w przedszkolu.

6

Przegląd kolęd i pastorałek- przegląd dla przedszkoli gminnych.

13.12.2019r.

7

Jarmark Bożonarodzeniowy- występy dzieci podczas jarmarku na rynku kazimierskim

Grudzień 2019

8

"Zielono i kolorowo" -  pozyskanie roślin doniczkowych do sal oraz kwiatów rabatowych do ukwiecenia przedszkola (  we współpracy  z rodzicami)

rok szkolny

wg. planu nauczycieli oddz.

9

„Świeć gwiazdeczko, świeć” – wigilia dla zaproszonych gości

Grudzień 2020

10

Zajęcia otwarte dla rodziców

11

Pedagogizacja rodziców- profilaktyka ( zdrowe żywienie, zagrożenia cywilizacyjne, adaptacja przedszkolna)

12

Udział w konkursach plastycznych organizowanych przez inne przedszkola i instytucje.

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-24