Strona głowna  /  W roku szkolnym
W roku szkolnym

Do przedszkola w roku szkolnym 2019/2020 uczęszczają dzieci
w wieku od 3 do 6 lat z podziałem na 4 grupy.

Oddział I
dzieci 3-4 letnie – dziećmi opiekują się nauczycielki:
* Magdalena Paciejewska

*Anna Radziewicz

oraz pomoc nauczycielki Pani Izabela Cybul

Oddział II
dzieci 4-5 letnie – dziećmi opiekują się nauczycielki:

* Marta Doraczyńska

*Dorota Konecka

* Magdalena Paciejewska

oraz woźna Pani Agata Cywka

Oddział III
dzieci 5-6  letnie – dziećmi opiekują się nauczycielki:

* Skocz Roma

* Konecka Dorota

* Jolanta Szeląg-Bielec

oraz woźna Pani Danuta Rybak

Oddział IV

dzieci 6 letnie – dziećmi opiekują się nauczycielki

*Katarzyna Skoczek

*Marzena Jaśkiewicz

oraz woźna Pani Małgorzata Małecka

Przedszkole pracuje w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego zgodną z wybranymi przez nauczycieli programami wychowania przedszkolnego.

PRZEDSZKOLNY ZESTAW PROGRAMÓW WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO DOPUSZCZONYCH DO UŻYTKU W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Programy rekomendowane przez MEN:

1. "Zbieram, poszukuję, badam.

Autorki: Dorota Dziamska, Marzena Buchnat

Programy własne opracowane dla potrzeb naszego przedszkola:

• Wesoły przedszkolak” – program adaptacyjny dla dzieci 3 letnich (program własny)
    Autor- Nauczyciel przedszkola - mgr Marzena Jaśkiewicz
  • „Matematyka na co dzień” – program rozwijania zainteresowań matematycznych u dzieci w wieku przedszkolnym (program własny)
    Autor- Nauczyciel przedszkola - mgr Marzena Jaśkiewicz
  • „STOP AGRESJI - wspomaganie rozwoju emocjonalnego-społecznego dzieci – program profilaktyczny przeciwdziałający zachowaniom agresywnym u dzieci w wieku przedszkolnym.(program własny)
    Autor- Nauczyciele przedszkola - mgr Marta Doraczyńska i mgr Roma Skocz

W   roku szkolnym   2019/2020  nasze  przedszkole  realizuje  programy:

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” – program edukacyjny

W ramach programu realizować będziemy wybrane działania ekologiczne. Wspólnie z Kubusiem odkrywać będziemy tajemnice otaczającego świata przyrody, poznamy jej najlepsze dary oraz zapoznamy się z zasadami zdrowego żywienia. Przedszkolaki poznają zwierzęta i rośliny, nauczą się dbać o naturę, a także docenią rolę warzyw i owoców w prawidłowej diecie.

„Czyste powietrze wokół nas” – program edukacji antynikotynowej dla dzieci 5 i 6 letnich

Program ma charakter profilaktyczny, który ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy skazane są na bezpośredni kontakt z palącymi.

Program rekomendowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

„Dzieciństwo bez  próchnicy” – program profilaktyki i edukacji stomatologicznej dla małych dzieci celem programu są zachowania prozdrowotne u dzieci w wieku 3-6 lat oraz wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej.

W oddziale IV będzie realizowany międzynarodowy program "Przyjaciele Zippiego". To cykl zajęć promujący zdrowie emocjonalne dziecka. Program zakłada 24 spotkania-zajęcia z dziećmi i dotyczy następujących zagadnień:

- Uczucia,

- Komunikacja,

- Nawiązywanie i zrywanie więzi,

- Rozwiązywanie konfliktów,

- Przeżywanie zmiany i straty,

- Dajemy sobie radę.

Program był gruntownie badany i ewaluowany. Przyniósł wiele korzyści dzieciom, które go poznały i polubiły.

Zajęcia poprowadzi nauczyciel Anna Radziewicz.

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-15