Wycieczka bryczkami do "Siedliska Małgorzaty" dzieci z oddz. IV

Dnia 12 kwietnia dzieci z oddziału IV wybrały się na wycieczkę bryczkami do "Siedliska Małgorzaty"w Cholewiance, którego właścicielką jest Pani Małgorzata Urban. "Siedlisko Małgorzaty" to miejsce promujące kulturę i tradycję ziemi kazimierskiej. Dzieci zdobyły wiedzę na temat twórczości ludowej i ginących zawodów. Zapoznały się z tradycjami tkackimi i  budową krosna. Kolejną atrakcją była nauka tkania chodnika- szmaciaka na krośnie oraz spacer po Siedlisku. Podczas zwiedzania Siedliska dzieci spotkały różne zwierzęta, które tam mieszkają.Radości nie było końca. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na przejażdźkę bryczkami, na którą zaprosili nas Paśtwo Kozakowie, dziadkowie Ani z oddz. IV oraz Pani Małgorzacie Urban babci Michaliny za możliwość zwiedzenia Siedliska oraz pyszny poczęstunek.